Polityka zwrotu kosztów

ZWROT PRODUKTÓW

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku „O prawach konsumenta” masz prawo zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

Prawo odstąpienia od umowy ma konsument, zgodnie z art. 22 Kodeksu cywilnego za konsumenta uznaje się osobę fizyczną, dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Prawo to obowiązuje także w przypadku osób dokonujących zakupu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, jeśli działalność ta jest jednoosobową działalność gospodarczą i zakup nie był bezpośrednio związany z charakterem zawodowym Twojej firmy.


POBIERZ FORMULARZ ZWROTU

W celu odstąpienia od umowy prosimy o wypełnienie Oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a następnie wysłanie go na adres e-mail sklep@pamietnikprezent.pl

Wzór formularza nie jest obowiązkowy – sprawdzi się tu również jakakolwiek inna forma odstąpienia będąca jednoznacznym oświadczeniem.

Aby zachować termin odstąpienia od umowy, wystarczy wysłać powyższą informację przed jego upływem.

Ile mam czasu na zwrot produktu?
14 dni od daty odebrania przesyłki.


Kto ponosi koszt przesyłki zwrotnej?                                                                                                                                                                                Koszt przesyłki zwrotnej przy odstąpieniu od umowy na odległość ponosi zawsze kupujący.

Gdzie zwrócić towar?
Towar prosimy zwracać na adres siedziby naszej firmy:
Sklep Pamietnikprezent.pl
Kapitałowa 4
35-213 Rzeszów

W jakim terminie otrzymam zwrot pieniędzy?
W ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Możemy się wstrzymać ze zwrotem do chwili otrzymania zwracanej rzeczy lub do momentu otrzymania potwierdzenia odesłania towaru.


Co się stanie, jeśli nie odbiorę przesyłki z Paczkomatu lub od kuriera w wyznaczonym terminie?
W takim wypadku przesyłka wróci do nas. Jeśli będą chcieli Państwo abyśmy zrealizowali kolejną wysyłkę, będziecie musieli Państwo ponieść koszty kolejnej wysyłki (11,99 zł w przypadku paczkomatu, 15 zł w przypadku kuriera).


W przypadku nieodebrania przesyłki w terminie przez klienta, jeśli zdecydujecie się Państwo odstąpić od umowy, zgodnie z ustawą będziemy mogli potrącić Państwu z kwoty zwrotu koszt przesyłki zwrotnej do nas, gdyż w takim wypadku koszt przesyłki zwrotnej poniesiemy automatycznie my.


100 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy dla konsumentów
Oprócz ustawowego prawa (14 dni) do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, oferujemy Państwu możliwość uzyskania gwarancji zwrotu pieniędzy w ciągu 100 dni od otrzymania towaru. Od umowy mogą Państwo odstąpić poprzez zwrot towaru w terminie do 100 dni od momentu odebrania produktu (okres ten rozpoczyna się w dniu otrzymaniu towaru). Zwrot całej kwoty w ciągu 100 dni przyjmiemy, jeśli:
– towar jest w oryginalnym opakowaniu
– jest kompletny, nieużywany i nieuszkodzony

Aby otrzymać zwrot należy spełnić powyższe warunki oraz należy w terminie 100 dni od odebrania przesyłki odesłać do nas towar na swój własny koszt.

UWAGA! Zastrzegamy, iż zwrot 100-dniowy jest możliwy wyłącznie dla klientów detalicznych. Ze zwrotu 100 dniowego wyłączone są zakupy związane z działalnością gospodarczą, czyli na fakturę VAT.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować je na adres e-mail: sklep@pamietnikprezent.pl